• ALTIN (TL/GR)
  2.562,89
  % 0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0412
  % 0,61
 • € EURO
  36,0353
  % 0,47
 • £ POUND
  42,9275
  % 1,09
 • ¥ YUAN
  4,5561
  % 0,68
 • РУБ RUBLE
  0,3758
  % -0,43
 • BITCOIN/TL
  1910700,639
  % 1,22
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

Çeviri Yaparak Para Kazanma 2023

Çeviri Yaparak Para Kazanma 2023

Çeviri Yaparak Para Kazanma, Çeviri yaparak Youtube üzerinden yada freelance olarak internette çoğu dillere çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu makalemizde sizlere Çeviri Yaparak Para Kazanma yollarından bahsedeceğiz. Yabancı diliniz varsa ve bunu bir fırsata dönüştürerek para kazanmak istiyorsanız, hazırladığımız içerikte, online olarak nasıl para kazanılır, çeviri yapabilmeniz için hangi siteleri kullanmanız gerek bunlardan bahsedeceğiz.

Çeviri dediğimizde aklınıza sadece İngilizce gelmemeli. Arapça, Rusça, Osmanlıca, İspanyolca gibi birçok dilin çevirisini yapabilir bu sayede kendinize bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz. 

İnternetten Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır? 

Öncelikle çeviri yaparak para kazanabilmek için yabancı dile yatkın olmalı ve ana diliniz gibi konuşmanız gerekmektedir. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça ve farklı dillerde çeviri yaparak para kazanabilmeniz için çeviri sitelerine ücretsiz bir şekilde kayıt olarak, insanların bu siteler üzerinden açtıkları iş ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. Hangisi sizin için daha uygunsa bu işi kabul edebilir ve çevirmenlik yapmaya başlayabilirsiniz. 

Freelance Çeviri Siteleri 2023

İşinizi hızlı ve pratik yapmanın yanı sıra kaliteli bir şekilde sonuçlandırmanın en basit yolu çeviri sitelerinden geçmektedir. Aşağıda hazırladığımız listede üye olarak çeviri yapabileceğiniz siteler bulunmaktadır. Bu sitelere göz gezdirerek, içerisinde fiyat ve teslimat bilgisi alabileceğiniz müşterilerinizle irtibat halinde olmanız, para kazanmak için ilk adımı atmanıza yardımcı olacaktır. 

Çeviri Yaparak Para Kazanma 2023

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İçin Gereken Freelancer Çeviri Siteleri 

 • Bionluk,
 • Çevirihavuzu,
 • Jooble,
 • Upwork,
 • Gengo,
 • Verbalizeit,
 • Guru,
 • Trcumanbul,
 • Proz,

Freelance Çeviri Siteleri komisyon usulü ile çalışmaktadır. Kazancınızın yüzde yüzünü almak komisyon ödemeniz gerektiği için mümkün olmayacaktır. Hak ettiğiniz her bir kuruşun sadece kendi cebinize kalmasını istiyorsanız, sitelerin yetkilileri ile iletişim halinde olabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

Freelance çeviri siteleri sayesinde internet üzerinden çeviri yaparak gelir elde edebilirsiniz. Online olarak bulduğunuz siteler aracılığı ile tercümanlık yapabilir ve internet üzerindeki programlardan yararlanarak kendinize en uygun çeviri sitesine ulaşabilirsiniz. 

Osmanlıca Çeviri Yapmak

Osmanlıca günümüzde öğrenilmesi gereken diller arasında yer almaktadır. Osmanlıca belgeleri, yapıları, eserleri inceleyebilmek ve anlamak için bu dil hakkında mutlaka bir bilginiz olmalıdır. Günümüzde eser ve kitap tercümanlığı oldukça ilgi görmeye başladı.  Bu eserleri, kitapları, yapıları tercüme edeceğiniz sırada hata yapmamanız gerekmektedir. Bu yüzden bu dili çok iyi anlamalı ve yorumlamasınız. Kendiniz için online kurslardan eğitim alarak, bu dil konusunda gelişebilir ve bu sayede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce Çeviri Yaparak Para Kazanma 

Yabancı diliniz eğer sadece İngilizce ise birçok alanda iş bulabilirsiniz. Yabancı sitelerin talepleri genel olarak İngilizce bir dil içeren dosyayı, metni Türkçeye çevirmek istemeleridir. Bu konuda ilk adımı siz atabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Türkçe Çeviri Yaparak Para Kazanma

Yabancı siteler, genellikle Türkçe alt yazı hizmeti vermektedir. Türkçeyi çok iyi bilen ve konuşan kişiler bu sitelere girerek başvuru yapabilir ve filmlere, dizilere alt yazı çeviriler yapabilirler. Sadece dizi ve film değil, Türkçe makaleler, romanlar, önemli belgeler için çevirilerde bulunabilirsiniz. Makalemizin içerisinde bahsettiğimiz siteleri kullanarak hemen bu işe başlayabilir ve para kazanabilirsiniz. 

Çeviri Yaparak Para Kazanma 2023

Almanca ve Rusça Çeviri Yaparak Para Kazanma

Almanca ve Rusça çeviri yaparak daha yüksek paralar kazanabilirsiniz. İnternet üzerinde bu dillerin çevirilerini yapmak için birçok iş alanı mevcuttur. Eğer dilinize güveniyorsanız bu alanlara başvuru yapabilirsiniz. Bu işi ister tam zamanlı olarak ister yarı zamanlı bir şekilde yapabilirsiniz. Dilediğiniz taktirde, Rusça ve Almanca dizilere, filmlere çeviri yapabilirsiniz, bu sayede ek bir gelir elde edebilirsiniz. 

Çeviri Yapmak İçin Tercih Edebileceğiniz Sektörler 

 • Çevirmenlik yapmak,
 • Makale çevirmenliği,
 • Tercüme Büroları,
 • Sosyal Medya üzerinden serbest çevirmenlik,
 • E-kitap çevirmenliği,
 • Oyun ve uygulama,

Alt Yazı Çevirmenliği Yaparak Para Kazanma

Altyazı çevirisi yapmak size oldukça yüksek paralar kazandırabilir. Bu işi yapmak isterseniz eğer, film sitelerinde bulunan ‘’çevirmen ol’’ seçeneğine girerek, başvuru yapabilirsiniz. Bu süreç, ilgili altyazı dosyasının size gönderilmesi ile başlamaktadır. Film içerisinde geçen konuşmalar hangi dilde ise bunlar net bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Bu sayede eğer hangi dilde çeviri yapmanız isteniyorsa bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Çevirdiğiniz altyazılar sayesinde gelir elde etmiş olacaksınız. 

Evden Çeviri Yaparak Para Kazanma 

Çeviri yapmak ve bu iş sayesinde para kazanmak artık daha kolay hale gelmiştir. Çeviri yaparak kazanç sağlamak istiyorsanız, freelance sitelere başvurular yaparak değerlendirilmeyi bekleyebilirsiniz. Bu siteler işletmeler ve sizin gibi çalışmak isteyen kişileri bir araya getirir ve bu sayede iş teklifini, iş fiyatını gibi birçok detayı öğrenebilirsiniz. Farklı dillerde yapacağınız çeviriler sayesinde hem kendinizi daha çok geliştirmiş hem yüksek kazançlar elde etmiş olacaksınız. 

Youtube Çeviri Yaparak Para Kazanma 

Youtube üzerinde filmleri, belgeselleri, kitap videolarını ve birçok konuda çeviri yapabilirsiniz. Türkçe, Almanca, Rusça, Arapça ve diğer bütün dillere göre Youtube üzerinde birçok video bulunmaktadır. Bu videolara çeviri yaptığınız zaman, işinizi iyi yaptığınız sürece para kazanmaya başlayabilirsiniz. 

Çeviri Yaparak Para Kazanma Siteleri (Online)

Çeviri sitelerinden faydalanarak bir dilden başka bir dile metin çevirebilirsiniz. Metin yazılarını çevirerek para kazanmak isteyenler aşağıda sıraladığımız online siteleri kullanabilirler. 

 • Microsoft Bing,
 • Yandex Çeviri,
 • Reverso Çeviri,
 • Cambridge,
 • Google Translatei
Çeviri Yaparak Para Kazanma 2023

Çeviri Yapabilmek İçin Forum Siteleri 

Doğrudan çeviri işi yaptırmak isteyen kişiler bu forum sitelerinde ilan açmakta ve müşteri olmak isteyen kişiler ile sohbet ederek detayları konuşabilmektedir. Sizde bu forum sitelerini takip ederek insanlar ile sohbet edebilir, yapmak istediğiniz iş hakkında konuşabilirsiniz. Ücretli Çeviri Yapmak İçin Kullanılan Forum Siteleri 

 • R10,
 • WMARACİ,
 • İYİNET,

Bu siteleri kullanarak yukarıda bahsettiğimiz gibi kendi dilinize göre çeviri yapabileceğiniz işverenleriniz ile konuşabilirsiniz. Şimdi sizlere makalemizin içerisinde belirttiğimiz bazı web siteler aracılığı ile nasıl çeviri yapabileceğiniz hakkında bilgiler verelim.

Çeviri Havuzu 

Çeviri siteleri arasında sizlere tanıtabileceğimiz en kullanışlı olanı olarak sunabileceğimiz Çevirihavuzu, çevirmenlik yapan ve yapmak isteyen herkes için önerebileceğimiz bir platformdur. Bu platform içerisinde öncelikle kayıt oluşturmanız gerekecektir. ‘’Çevirmen Kaydı’’ adı altında profil oluşturarak iş yapmak istediğinize dair teklifler sunabilirsiniz. Sizin gibi birçok iş teklifi veren insanları burada görebilirsiniz.

Bu site üzerinde yaptığınız işlerin sonucunda, sizden memnun kalınması durumunda karşı taraftaki kişiler sizin için puanlama yapabilir, yorumlama kısmından düşüncelerini dile getirebilmektedir. Çeviri yaptığınız kişi ile birlikte istediğiniz taktirde devamlı iletişim halinde olabilirsiniz. Platform üzerinden kurulabilen iletişim sayesinde, çevirmenden özel taleplerde bulunabilir, işiniz hakkında detayları yeniden gözden geçirebilirsiniz. 

Bionluk

Evde oturduğunuz yerde çeviri yaparak para kazanma sitelerinde iş ilanı arıyorsanız, bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bionluk profesyonel olan kişileri, kendi alanlarında bilgili olan tercümanları bir araya getirmektedir. Binlerce iş ilanı bulunan bu sitede üye olarak kendinizi tanıtabiliyor ve iş ilanı oluşturabiliyorsunuz. Başlangıçta 20TL’den 50TL’ye kadar değişmekte olan fiyat aralığı, zamanla sizin tecrübenize ve yaptığınız çevirinin beğenilmesine göre fiyat artışı sağlayabilmektedir. 

Sizde çoğu yabancı dil konusunda ( İngilizce, Almanca, Fransızca, Osmanlıca, Rusça ) gibi bilgi sahibi olduğunuzu ve çevirmenlik yaparken zorlanmayacağınızı düşünüyorsanız, Bionluk sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu site üzerinden kendinizi net bir şekilde tanıtabileceğiniz bir profil oluşturarak, iş başvurularında bulunabilir, kendi paranızı kazanabilirsiniz.