• ALTIN (TL/GR)
  2.562,89
  % 0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  33,0412
  % 0,61
 • € EURO
  36,0353
  % 0,47
 • £ POUND
  42,9275
  % 1,09
 • ¥ YUAN
  4,5561
  % 0,68
 • РУБ RUBLE
  0,3758
  % -0,43
 • BITCOIN/TL
  1910700,497
  % 1,22
 • BIST 100
  11.064,85
  % 0,37

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur?

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur, E-Ticaret günümüz hayatında vazgeçilmez alanlardan olmaya devam etmektedir. E-Ticaret üzerinden satışları arttırmak ise haliyle mümkündür tabi ki. Gün için de ne yapıyor olursak olalım internetten vazgeçmemiz zor oluyor. Bir de internet üzerinden bir işimiz mevcutsa bu durum bizlerin internetten vazgeçememe oranını daha da arttırıyor. Şimdi sizlere E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur sorusunun yanıtını vereceğiz.

E-Ticaret Sitesini Nasıl Korunabilir

E-Ticaret Sitesini Nasıl Korunabilir, İnternet siteleri, E-ticaret siteleri ve mobil uygulamalar üstünden satış yapıp kar elde edilmesini sağlayan halka hitap etmekte olan bir alandır. İnternet üzerinden satışınızı arttırmak için yapmanız gereken bazı önemli noktalar mevcuttur. 

Bu noktaları öğrenir ve uygulamaya geçirirsek boşa geçen zamanlarımız ve satışlarımız da en güzel şekilde değerlenecektir. Bunu uygulayarak internet üstünden satışımızı arttırarak işlemi başarılı bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız. Şimdi gelelim, internet üzerinden satış yapmanın kurallarına, sizlerde satış yapıyorsanız bu önemli püf noktalara dikkat etmelisiniz. 

E-Ticaret Üzerinde Satışları Arttırmanın Kuralları

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur sorusunun yanında E-Ticaret platformu üstünde satış arttırmanın yöntemleri oldukça fazla. Bunun nedeni bu işin günlük hayatımızın rutini haline gelmiş olmazsa olmazlarımızdandır. İnternet üzerinde satışları arttırmak, alışveriş yapmak, aklımıza ne gelirse gelsin internetten faydalanmaktayız.

Bunların yanı sıra E- ticaret olmazsa da olmuyor tabi. Yapılan bir anket sonucuna göre E- ticarette faaliyet gösteremeyen veya ilerleme sağlayamayanların birçoğu büyük alışveriş siteleri ve onların yoğunluklarından kaynaklı olarak bu işe ara vermek zorunda kalırlar. E-ticaret platformunda yapılması gerekli belli başlı kurallar mevcuttur. 

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur?

Siz de bu sektör üzerinde aktif olmak isterseniz kesinlikle uygulamanız gereken ve dikkat etmeniz gereken 5 hatayı atlamamanız gereklidir. Bunları uygulayarak bu işi lehinize çevirme şansınız var. E-ticarette başarıya gitmenin yolu göründüğü gibi zor değil. Sizlere vereceğimiz altın kurallara uyum sağlarsanız ve uygularsanız gerisi mutlaka gelecektir. Önemli nokta internet üzerinde satışlarınızı arttırma yollarını öğrenmektir. 

E-Ticaret Alanında Satış Artırmanın Yöntemleri

Sitenizi ziyaret etmekte olan mobil kullanıcıları ilk sırada yer verin. E-ticaret alanında önemli olan etkenlerden ilk olanı planlama yaparak işe başlamaktır. E-ticaret sisteminiz mobil kullanıcı olanları unutmamalı kısaca mobil kullanıcılar için uyumlu olmalıdır. Buna rağmen E-ticaret siteniz mobil kullanıcılar için uyumlu değilse yapacağınız satışın %50’lik oranını kaybetmiş olursunuz.

Çünkü kullanıcılar bilgisayarlardan ziyade akıllı tabletler ve akıllı telefonlar üzerinden daha çok alışveriş yapmaktadırlar. Bu nedenle bu cihazlarda yapılan satışların yüzdesi %64 olarak belirlenmiştir. İnsanlar alışveriş yaparken bu şekilde daha rahat olduklarını dile getirmişlerdir. Online olarak satışınızı sağlamak internet üzerinde satışınızı arttırmada işinize yarayacak en önemli etkendir. 

E-Ticaret Sitenizin Teknik Olarak Oluşturmuş Olduğu SEO Hatası

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur sorusu dışında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de E-Ticaret sitelerinin En çok yapmış olduğu Seo Hatalarının nasıl çözülür sorusudur. E- ticaret sitesi kurarken menü kısmının anlaşılır ve kolay olması için önem vermeniz gerekmektedir. Bu ve buna benzer alışveriş sitelerindeki en büyük hatalardan bir diğeri de SEO hatasıdır. SEO ile yapılmakta olan yanlışlıklar ilk olarak arama motorlarında sıralamanızı aşağılara çekmektedir ve alt kısımda yer almanıza neden olur.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur?

Bununla beraber sitenizin performansını da iyice düşürür. Bu hataların daha fazlası da bulunmaktadır. Bunlar etiketlerin düğün bir şekilde kullanılmaması, indeksleme hataları, navigasyon ayarlamasının yeterli olarak ayarlanmaması, içerik ve sayfaların olması gereken şekilde olmaması ve de URL’nin zayıflığı gibi buna benzer birçok nedenler mevcuttur.

Bu sorunlar arasında ki en üst sırada olan SEO hatalarıdır. Tüm bu etkenlerin hepsi internet üzerinde satış arttırma potansiyelinizi düşürmektedir. 

Müşteri Deneyimleri ve Dönüşüm Optimizasyonu

E-ticaret sitesinde anlaşılırlık oldukça önemlidir. Siteniz ne üzerine kurulmuş olursa olsun müşterilere ayrıntılı olarak bilgilendirme yapılmalıdır. Kategorilerin oluşturulması en kolay yoldur. E-ticaret sitesinde dikkat edilmesi gerekli kurallar bitmiş sayılmaz. İnternette satışların arttırılması yollarına yönelik daha fazlasına ihtiyaç vardır.

Yanlış Sistemler ve Kargo Hataları

Bir başka site hatalarına gelirsek firmaların ürünlerinin satıldı diye düşünerek kargo sürecini yakından takip etmemesidir. Bu süre zarfında müşteriler mağdur edilir ve sitede yaptıkları alışverişi keserler.

Sitede fiyatlandırmanın yanlış yapılmaları, hukuki metinlerin düzenlenmemesi, fotoğraf kalitelerinin çok düşük olmaları, tanımlanmamış ürünlerin yüklemesinin gerçekleşmesi ve de kargo bilgilerinin hatalı veya yanlış girilmesi.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Korunur?

Bu durumların da E-ticaret sitesine zararı dokunur ve bu durum kaçınılmaz sonlarından birini oluşturur. Sitenize zarar vermekte olan tün unsurları ortadan kaldırarak arındırmanız gerekmektedir. Sitenizi iyi hale getirmek ve daha da canlandırmaya yönelik bazı taktikler vardır. Bu taktikler internette satışlarınızı arttırır. 

E-Ticaret Sitelerinize Yönelik Öneriler

E-ticaret sitenize yönelik yapılması gereken em önemli şeylerden birisi doğru platform seçimidir. Yanlış seçilen platform size büyük bir başarısızlığa neden olur. Bu platformlarda da dikkat edilmesi gerekli olan kurallar mevcuttur. Bu kuralların internet satışınızı arttırmaya yönelik veriminizi arttırır. Tasarlama yapılacağı zaman özelliklerin hepsinin incelenmesi gereklidir. Çok fazla yazılım çeşidi mevcuttur. Bu yazılımları kullanıp site yazılımınızı oluşturma imkânınız vardır. Aynı yazılımları internet sitenizin satışını arttırmak için de kullanabilirsiniz.