• ALTIN (TL/GR)
  2.033,43
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1275
  % 0,27
 • € EURO
  33,8288
  % 0,57
 • £ POUND
  39,5418
  % 0,43
 • ¥ YUAN
  4,3252
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,3380
  % 1,34
 • BITCOIN/TL
  1600695,597
  % 0,66
 • BIST 100
  9.388,91
  % 0,16

En Çok Para Kazandıran Hobiler

En Çok Para Kazandıran Hobiler

En çok kazandıran hobiler için hazırlamış olduğumuz yazımıza hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte hobilerinizi nasıl kazanca dönüştürebilirsiniz bunlardan bahsedeceğiz. İnsanlar artık belirli bir noktadan sonra ek gelir kazanmanın yanı sıra aynı zamanda kendi hobilerini de kazanca dönüştürmek istemektedir.

En Çok Kazandıran Hobiler

Sıraladığımız yazımızda sizlere en çok kazandıran ve aynı zamanda farklı bir iş sektöründe ilerlemenizi sağlayacak olan iş fikirlerinden bahsedeceğiz. Dilerseniz giriş kısmını kısa tutalım ve direkt olarak yazımızı incelemeye başlayalım.

Blog Yazmak

Hobilerinizin arasında blog yazmak varsa, yazımızı incelemeye devam edebilirsiniz. Yazı yazarak, bu yazdığınız yazıları internet üzerinde paylaşmak sizin için bir hobiden daha fazlası olabilir. Örneğin kariyeriniz, hayalleriniz yada başka konularda blog yazan biriyseniz, kendi web sitenizi kurarak insanlarla paylaşabilir ve para kazanabilirsiniz. Buna ek bir durum olarak, yazdığınız yazıları başka internet platformlarına satabilirsiniz. Upwork, Fiverr, Bionluk  gibi platformlar üzerinden yazılarınızı satabilir ve kendinize ek bir gelir oluşturabilirsiniz. Blog yazarlarının büyük bir kısmı hatrı geçer derecede para kazansa da en mütevazi olanları bile aldıkları reklamlar ve affiliate satışları sayesinde aylık 6000TL-8000TL arasında gelir elde etmektedir.

Düzenleme

Birçok insan bunu sevmiyor olsa bile bir şeyleri düzenlemek, tablo oluşturmak veya plastik şeyleri saklamak hoşunuza gidiyor olabilir. Bu noktada yarı zamanlı olarak sanal asistanlık yapabilirsiniz. Günümüz şartlarında artık insanlar birçok eşyaya ve bilgiye rahatlıkla ulaşabiliyor. Üstelik bazen bu eşyaları için yeterli alana sahip olamayabiliyorlar. Haftanın birkaç günü sadece insanlara eşya düzenleme konusunda yardımcı olursanız günlük 3000TL gibi rakamlarda para kazanabilirsiniz.

Yemek

Yemek son yıllarda sosyal medyanın gücü ve gelişmesi ile birlikte artık bir ihtiyaçtan çok sanatsal sergiye dönüştü. Eğer güzel yemekler yada tatlılar yapma konusunda kendinize güveniyorsanız bunu paraya dönüştürebilirsiniz. İlk önce kendinize bir blog açarak, nasıl yaptığınıza dair, güzel yemek yapmanın sırrı nelerdir gibi konular altında yazılar yazarak kazanç sağlayabilirsiniz

Ev Yemekleri-Hamur İşi

Yemek maddesini anlatırken de aynen söylediğimiz gibi pasta-börek işi içinde bu noktada ilginç paralar kazanabilirsiniz. Lezzetli ve tatlı pasta-börekler yapabiliyorsanız bu iş tamamen size göre diyebiliriz. İster kendi evinizde yapıp satabilirsiniz, isterse de kendinize hoş ve küçük bir dükkan açabilirsiniz. Dükkan açma konusunda kararlıysanız öncelikle ilgili kurumlara başvuru yapmalısınız. Bu sayede gereken bütün bilgileri öğrenebilirsiniz. Özellikle, pasta, kurabiye, börek gibi ürünlerde kendinize güveniyorsanız ve iddalı biriyseniz, kendi evinizde yapıp daha sonrasında pastahane ve cafe gibi yerlere satış yapabilirsiniz.

Yemek son yıllarda sosyal medyanın gücü ve gelişmesi ile birlikte artık bir ihtiyaçtan çok sanatsal sergiye dönüştü. Eğer güzel yemekler yada tatlılar yapma konusunda kendinize güveniyorsanız bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda Yemek tarifi ve yemek fotoğrafçılığı üzerine bir instagram sayfası açarak daha çok kitleye ulaşabilir ve zamanla aldığınız reklamlar sayesinde para kazanabilirsiniz.

Terzilik

Terzilikte hobiler arasında değerlendirilebilir. Eşsiz bir şekilde diktiğiniz ürünleriniz ile internette para kazanma şansınız oldukça yüksektir. Bu noktada önemli olan tamamen el becerinizin insanlara hitap etmesidir. Bazı insanlar, ailelerinde dikiş diken birini bulamazlar ve bundan dolayı evlerinin perdelerinin birleştirilmesi , gömleklerin tamir edilmesi yada çarşafların kısaltılıp uzatılması için başka kişilere para ödemek zorunda kalırlar. Son dakika işlerde eliniz yatkın biriyseniz, dikiş dikerek ürün başına 200-300 gibi rakamlarda para kazanabilirsiniz.

Bahçıvanlık

Bitkilerden ve topraktan anlıyorsanız, kendi bahçenizde ya da herhangi bir yerde meyve, sebze yetiştiriciliği yapıyorsanız, bahçivanlık sizin için bir gelir kaynağı demektir. Hobi bahçeciliği yaparak hayal ettiğiniz derecede kazançlar elde edemeyebilirsiniz fakat ürünlerinizi başka insanların bahçesine dikmek için satabilirsiniz.