• ALTIN (TL/GR)
  2.028,10
  % -0,21
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1286
  % 0,28
 • € EURO
  33,8107
  % 0,52
 • £ POUND
  39,5306
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  4,3255
  % 0,21
 • РУБ RUBLE
  0,3383
  % 1,45
 • BITCOIN/TL
  1608962,420
  % 0,92
 • BIST 100
  9.354,87
  % -0,21

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir, Yaptığınız tasarımları, yazı karakterlerini, dosyalarınızı yada oluşturduğunuz şablonları internet üzerinden satışa koyabilirsiniz. Aslında bütün bunları kendi kişisel sitenizden yada sosyal medyalarınızdan da yapabilirsiniz.

Ancak bu yöntemi seçerseniz, reklamınızı oluşturmak ve insanları size çekmek için belirli bir miktar para harcamanız gerekecektir. Çünkü en başta kişisel hesaplarınızı internete tanıtmak için reklama ihtiyacınız olacaktır. Peki internet üzerinden tasarımlarınızı satmak istediğinizde bunu nasıl ve hangi siteler üzerinden yapabilirsiniz? Makalemizi sizin için hazırladık. İşte Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir sorumuzun cevabı..

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir 2023

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir sorusunu birçok kişi soruyor ve Çoğu Pazar yeri siteleri Türkçe dil desteği sunmamaktadır. Siz bu durumda basit bir İngilizce çeviri sitesi bularak, kayıt oluşturup, ürünlerinizi satmaya başlayabilirsiniz. Asıl önem vermeniz gereken nokta ödeme yöntemidir. Bu konuda sitenin içerisindeki sözleşme kısımlarını iyi okuyup anlamanızı öneriyoruz. Bazı web siteleri direkt olarak Türkiye’ye ödeme yapabiliyor, bazıları ise aracı kullanmakta. Bu konuda karar size ait olacaktır. 

Tasarımcı Olarak Para Kazanma 

Grafik tasarım ile ilgilenenler çok çeşitli yollarla birlikte para kazanabilmektedir. Eğer sadece internet üzerinden satış yapmakla yetinmiyorsanız, Pazar ortamında satış yapmaya başlayabilirsiniz. Şimdi sizlere Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir sorusunun cevabını vereceğiz.

Tasarımlarımı Nerede Satabilirim? 

Oluşturduğunuz tasarımları kişisel web siteniz üzerinden, sosyal medya üzerinden ve Pazar ortamı bulunan siteler üzerinden satabilirsiniz. Sizler için, tasarımlarınızı satabileceğiniz ve kullanıcı potansiyelinin yüksek olduğu siteleri sıraladık.

Freepik 

Özellikle son zamanlarda ülkemizde sıkça kullanılmaya başlayan freepik, hem piksek tabanlı çizimler, hep çeşitli tasarım şablonlarını satmak için oldukça uygun bir yer. Freepik sitesi üzerinden iki çeşit üyelik oluşturabilirsiniz. Müşterileriniz ya ücretsiz üye olup belirli içeriklere ulaşım sağlayabilir, yada Premium üyeliği tercih ederek belirli günlerde belirli sayıda bütün içeriklere ulaşabilir. Oluşturduğunuz tasarımları siteye yüklediğiniz esnada “ücretsiz dağıtım” kısmını işaretlerseniz, o ürününüz üzerinden para kazanamayacaksınız.

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir 2023

Creative Market 

Ülkemizde ilk akla gelen ve oldukça yüksek bir Pazar hacmine sahip bir web sitesi olan Creative Market, asıl müşterilerinin çoğunu yurt dışında barındırmaktadır. Bundan dolayı, site içerisine içerik yüklediğiniz esnada, İngilizce dil kullanmayı tercih etmelisiniz. Örnek bir metin oluştururken İngilizce yazarak müşterilerinizin sizi anlamasını daha kolay hale getirirsiniz. 

Themeforest

En popüler ve kullanışlı içerik yükleme sitelerinden biri diyebiliriz. WordPress temalarından grafik oluşturmaya kadar bir çok alanda kategori ağına sahip. Oluşturmuş olduğunuz tasarımlarınızı, Pazar trafiği yüksek olan bu site içerisinde müşterilerinize kolayca ulaştırabilirsiniz. 

Etsy 

Az önce bahsettiğimiz platformlardan biraz daha farklı olan Etsy’de tasarım satmak evet mümkün. Ama genel olarak tasarımdan kastımız kıyafet, takı, fiziksel ürünler üzerine. Ancak tasarım konusunda popüler olmuş kişilerin çoğu bu web sitesini takip etmekte. Bu site içerisine bir göz atmanızda fayda var. Ayrıca bu web sitesinde, doğrudan Türkiye’ye ödeme alabiliyorsunuz. 

DesignByHumans 

İllüstrasyon konusunda bu site içerisinde oldukça fazla içerik görebilirsiniz. Benzer şekilde içerikler oluşturan biriyseniz bu siteyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Etsy gibi bu site içerisinde de kıyafet ve takı gibi ürünlerin satıldığını ve rağbet gördüğünü anlayabilirsiniz. 

Tasarım Satılabilecek Web Siteler Hangileridir 2023

MyFonts 

Yazı karakterleri tasarımı yapan biriyseniz bu site sizin için harika bir fırsat olabilir demektir. Bir de sitenin içerisinde oluşturduğunuz tasarımları direkt olarak ana sayfaya koyabildiğinizi düşünün. İşte bu sizin için oldukça iyi bir gelir kapısı demektir. 

Shopfy, Shopier Vb. Siteler

Bu tarz hazır mağaza sitelerini kullanarak kendi profilinizi oluşturabilir ve tasarımlarınızı geniş bir kitleye sunabilirsiniz. Bildiğiniz üzere bu tarz sitelerin kitlesi ve kullanıcı oldukça geniştir. Ayrıca bu site üzerinden oluşturduğunuz profilinizi, sosyal medya hesapları üzerinden paylaşarak daha çok insana ulaşabilir ve satış yapabilirsiniz. 

Sonuç olarak, oluşturduğunuz tasarımları kolaylıkla satabileceğiniz birçok web sitesi mümkün. Sadece siz değil binlerce insan bu sayede gelir elde etmekte ve bunu size önerdiğimiz siteler sayesinde yapmakta. Sizde bu konuda adım atabilir ve kendinize özgür bir gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.