• ALTIN (TL/GR)
  2.031,49
  % 0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0718
  % 0,26
 • € EURO
  33,6776
  % 0,10
 • £ POUND
  39,4399
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  4,3175
  % 0,26
 • РУБ RUBLE
  0,3315
  % -0,76
 • BITCOIN/TL
  1580503,502
  % -0,94
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Dropshipping Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Dropshipping nedir adlı yazımıza hoş geldiniz. Bugün sizlerle birlikte dropshipping hakkında konuşacağız. İnsanların, internet üzerinde para kazanma yarışını her geçen gün daha net bir şekilde görebiliyoruz. Hatta kendi yaptığı mesleği bırakıp internet üzerinden para kazanmak için hayatını yeniden değiştiren birçok insan görüyoruz. Bunun yapılmasında bir sebep var, e ticaretin gerçekten belirli bir zaman sonra ciddi oranda kazanç getirisi sağlaması.

Dropshipping Nedir?

Dropshipping, e ticaret platformlarında en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Burada önemli olan stok yapmadan ve herhangi bir depo kiralayıp içerisine satılacak ürünler koymadan para kazanmaktır. İlk başlarda kulağa çok çılgınca gelebilir ancak işin gerçeği tam olarak bu şekildedir. Dropshipping ile para kazanma konusunda daha detaylı konuşacağımız yazımıza dilerseniz başlayalım.

Dropshipping

Hiçbir şekilde harcama yapmadan ve aldığınız sattığınız hiçbir ürünü görmeden para kazanmak desek emin olun şaşıracaksınız ancak tam olarak böyle. Dropshipping, sattığınız ürünleri fiziki olarak görmeden kendi sitenize girebildiğiniz ve başka birine satabildiğiniz e ticaret şekillerinden biridir. Türkiye’de henüz tam olarak oturmamış ve çok az kişinin yapmış olduğu bu e ticaret şekli, daha çok Avrupa ülkelerinde ve dünya genelinde yapılmaya devam etmektedir.

Eğer sizlerde sadece dropshipping sayesinde para kazanmak istiyor ve bu konuda kendi açınızdan yeni adımlar oluşturmak istiyorsanız, yazımızın devamını takip etmeyi ihmal etmeyin.

Dropshipping diğer tüm e ticaret şekillerine göre daha çok avantaj sağlamaktadır. Burada herhangi bir depo yada ürün almak, kiralamak zorunda değilsiniz. İş yeri açma gibi dertlerinizde bulunmadığı bu satış türünde, direkt olarak tedarikçiden, alıcıya transfer sağlıyorsunuz. Arada kazandığınız para ise sizin için net gelir olmuş oluyor. Satışını gerçekleştirdiğiniz tüm ürünler sadece internet üzerinden olduğu için herhangi bir kargo, taşıma gibi durumlarla uğraşmanıza gerek bile kalmıyor.

Sermayeniz olmadan para kazanmak aslında tam olarak bu şekilde gerçekleşiyor. Youtube üzerinde birçok kişi bu konuda yaptıkları dropshipping’in nasıl olduğunu anlatmakta ve aynı zamanda bu işten nasıl para kazanıldığı göstermekte.

Ancak hatırlatmak istediğimiz önemli bir detay ise kurulum ve mağaza açmaktır. Direkt olarak bu işe bir günde hazırlanıp ertesi gün para kazanmıyorsunuz. Eğer sizi bu şekilde motive etmeye çalışıyorlarsa emin olun yalandır. Yapılması gereken birçok detay ve işlem bulunmakta.

Dropshipping Nasıl İşlemektedir?

Satış yaptığınız sırada aynı şekilde toptancı yada tedarikçiniz ile ortaklaşa çalışarak beraber para kazanabilirsiniz. Elbette bu durumu bu şekilde yönetmelisiniz çünkü mağazanıza ürün çekmediğiniz sürece satış yapamazsınız. Perakendeciden çektiğiniz ürünü mağazanızdan satıyor, perakendeciye parasını gönderiyor, üstüne koyduğunuz fiyat ise cebinize kar kalıyor. İşin mantığını bu kadar basit bir şekilde söyleyebiliriz.

Dropshipping yapabilmeniz için öncelikle kendi mağazanızı kurmalısınız. E ticaret platformlarından birini tercih edebilir ve bu şekilde ticari faaliyetlerinize başlayabilirsiniz. Sonrasında ise toptancınız ile görüşmeli ve ürün hakkında bilgi, fiyat bilgisi, fotoğraflar gibi detayları istemeli ve eksiksiz bir şekilde ulaşmalısınız. Sonrasında ise bu fotoğrafları kendi mağazanızda ilana girebilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz. Fotoğrafların kaliteli olması ve açıklama kısmında ürünün tam anlamıyla tüm özelliklerini belirtmeniz oldukça önemlidir. Sizinle birlikte bu işi yapan birçok kişi var ve bu noktada rakiplerinizin arkasında kalmamalısınız.

Sipariş aldığınızda öncelikle müşterinizin tüm bilgilerini toptancıya yönlendiriyor, sonrasında ise müşteriden ücreti aldığınızda toptancının ücretini gönderip geriye kalan kısmı kendine bırakıyorsunuz.

Dropshipping yukarıda bahsettiğimiz gibi bir satış şeklinden oluşmaktadır. Sizlerde e ticaret üzerinden para kazanmak istiyor ve aynı zamanda bunu devamlı bir şekilde yapmak istiyorsanız, kendi mağazanızı oluşturmalı ve yukarıdaki adımları takip ederek satış yapmaya başlamalısınız. Devamında ise daha çok ürün ve daha çok satış ile, kendi şirketinizi oluşturabilir, bunu bir sektör haline getirebilirsiniz. Yapması imkansız olmayan bu fikri, birçok kişi dünya üzerinde yürütmeye devam etmektedir.

E ticaret, son yıllarda gittikçe popüler olmaya başladı ve halen büyümeye devam etmektedir. Kimisi sermayesini değerlendirerek bu işe giriyor kimisi ise sermayesiz bir şekilde sadece anlattığımız gibi para kazanmaya başlıyor. Bu noktada tercih tamamen size ait ancak emek vermediğiniz ve sabırlı davranmadığınız sürece, sektör içerisinde yerinizi almak bir hayli zor olacaktır. Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz.